Wyjdź na rower! Blog o rowerach, trasach i częściach rowerowych

Tych zabawek nie powinno zabraknąć w pokoju dziecięcym

undefinedDzieciństwo rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest prawo do zabawy. Co prawda do dobrej zabawy niepotrzebne są tak naprawdę żadne przedmioty, ale nie ukrywajmy — zabawki ją ułatwiają. Obecnie dzieci mają ich za dużo i wielu rodziców zastanawia się, które są tak naprawdę niezbędne. Wiele zależy od dziecka — co lubi, czym się interesuje, czy bawi się samo, czy też z rodzicami lub rówieśnikami.

Zabawki, które każde dziecko powinno mieć:
- miś lub lalka. Jedną z najczęstszych zabaw dzieci jest ta w naśladowanie rodziców. Do tego przydaje się coś, co będzie "dzieckiem" - w tej roli dobrze sprawdzają się wszelkie pluszaki i lalki. Mogą one też stać się najlepszymi przyjaciółmi dzieci i ich pocieszycielami. Ważne jest to, by dziecko nie miało ich za dużo.

- rower. To przede wszystkim środek transportu, ale rower dla dziecka to także narzędzie terapeutyczne wspierające prawidłową pracę mózgu, budującą pewność siebie i tężyznę fizyczną. Rowerki dla dzieci są odpowiednim prezentem nawet już dla niespełna dwuletnich dzieci — świetnie sobie one dają radę na rowerku biegowym.

-klocki. Nie ma chyba zabawki, która działa bardziej ogólnorozwojowo niż klocki. Jest to także zabawka na lata — mogą się nimi bawić już roczne maluchy, a chętnie sięgną po nie nawet gimnazjaliści.

-kredki. Przydadzą się dziecku w każdym wieku. Mają same zalety -Potrafią zapewnić rozrywkę na długie godziny, ćwiczą motorykę małą i rozwijają kreatywność.

Rower miejski - alternatywna forma transportu

undefined

Jednym z państw, w których komunikacja rowerowa jest najbardziej rozpowszechniona jest Holandia. Większość osób na pytanie o pierwsze skojarzenie z tym państwem wymieni właśnie rowery albo tulipany. Nic więc dziwnego, że rowery przeznaczone do przemieszczania się po przestrzeni miejskiej zyskały przydomek rowerów holenderskich.

Infrastruktura rowerowa w naszym kraju

Jeszcze kilkanaście lat temu jazda rowerem po większości polskich miast była koszmarem. Brak ścieżek rowerowych wymuszał jazdę po chodnikach, co przeszkadzało przechodniom lub zmuszał rowerzystów do korzystania z zatłoczonych jezdni, co z kolei negatywnie wpływało na ich bezpieczeństwo. Na szczęście inwestycje samorządowe w infrastrukturę rowerową z roku na rok są coraz większe, czego efektem są nowoczesne ścieżki dla rowerzystów.

Zalety rowerów typowo miejskich

Rowery miejskie posiadają szereg bardzo charakterystycznych cech. Krótka rama oraz specjalnie wygięta kierownica przez wielu nazywana jaskółką wymuszają na rowerzyście utrzymywanie maksymalnie wyprostowanej postawy ciała, przez co ma on zdecydowanie lepszą widoczność. Inne cechy jakie posiada rower miejski to przede wszystkim - duże koła, osłona na łańcuch (chroni przed zachlapaniem błotem spodni podczas jazdy) oraz pojemny koszyk. Rowery miejskie można kupić w każdym specjalistycznym sklepie rowerowym - o tym jak dobrać rower do swojego wzrostu można dowiedzieć się od sprzedawcy.

Czym charakteryzują się rowery crossowe

undefined

Crossowe rowery w dzisiejszych czasach są najbezpieczniejszym wyborem nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Jest to najlepszy wybór dla wszystkich tych osób, które myślą o wygodnym rowerze praktycznie na każdą okazję. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą poznać największe zalety rowerów crossowych i dowiedzieć się, jakie są ich największe zalety.


Crossówka od a do z

Rowery crossowe charakteryzują się przede wszystkim bardzo lekką konstrukcją, dzięki czemu z ich dobrodziejstwa mogą skorzystać nie tylko osoby dorosłe, ale również małe dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje także mało agresywna geometria oraz delikatne typowo sportowe rysy. Dużą zaletą rowerów crossowych jest również to, że bez żadnego większego problemu można dokupić do nich dodatkowe wyposażenie. Inwestując w nowe elementy można stworzyć tak naprawdę idealną maszynę dla każdego.


Gdzie kupić rower

Porządny rower crossowy, to inwestycja około 2000zł. W tej cenie można kupić interesujący sprzęt, który będzie służyć sprawnie przez wiele długich lat użytkowania. Największy wybór crossowych rowerów można znaleźć oczywiście w sklepach internetowych. W Polsce jest bardzo wiele firm, które sprowadzają nawet modele, których próżno szukać w stacjonarnych sklepach. Rowery crossowe to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać. Pamiętać należy jednak o tym, że zakup roweru to dopiero połowa drogi do sukcesu, ponieważ trzeba również odpowiednio o niego zadbać.

Narzędzia rowerowe zawsze się przydadzą

Gdy tylko zacznie się sezon rowerowy, cała masa ludzi wsiądzie na swoje wyjątkowe rowery i zacznie swoją nową przygodę. Jazda na rowerze jest na tyle przyjemna, że każdy powinien co roku do niej powracać i przekonać się, że w ten sposób nie tylko można poprawić swoją kondycję, lecz także można świetnie się bawić.

Przygotuj sięundefined

Po całej zimie wsiąść na rower nie będzie wcale tak łatwo i nie chodzi tu o to, że nagle nasza kondycja zaniknie i przejechanie kilkudziesięciu kilometrów będzie sprawiać nam problemy. Tu bardziej chodzi o to, że nasz rower musimy przygotować na ten nowy sezon.

Oczywiście do etapu przygotowawczego musimy zaliczyć takie działania, jak czyszczenie naszego roweru. Bardzo ważne jest, aby wyczyścić każdą część, nie musimy się martwić, że z któregoś miejsca zmyjemy na przykład potrzebny tam smar, bo taki lepiej jest tam położyć świeży. Wyczyszczony rower nie tylko wygląda lepiej i nie brudzi nas, lecz także wolniej będzie się korodował, czy możemy łatwiej zauważyć w nim jakieś usterki.

Czas na naprawy

Oczywiście zarówno po zimie, jak i w czasie naszej rowerowej przygody, z naszym rowerem mogą dziać się różne dziwne rzeczy, to znaczy coś może się zepsuć, coś może być niedokręcone i tak dalej. Jednak nie musimy się tym martwić. Wystarczą nam podstawowe narzędzia rowerowe, aby zapobiec wszelkim usterkom w naszym rowerze. Do takich narzędzi będą należały klucze imbusowe, śrubokręty, mały młotek, pompka, kombinerki i obcinacz, nóż i smary i oleje i w sumie z taki zestawem narzędzi rowerowych przeżyjemy każdą niedogodność, jaka nas spotka.

Żeglowanie bez problemu

undefined

 

Żeglowanie cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Wolność, woda, odrobina adrenaliny i wypoczynek na łonie natury. Zapaleni żeglarze korzystają często z luksusowych żaglówek, które na swoim wyposażeniu mają już wiele podstawowych elementów. Jeżeli jednak dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem, warto do takiego wyjazdu dobrze się przygotować.

Jak wygląda życie na jachcie?

Miejsce jakim dysponujemy jest niewielkie i tak stworzone, aby pomieścić jak największą ilość ludzi. Do dyspozycji załogi jest zwykle kuchenka gazowa na której możemy spokojnie przygotować sobie podstawowe posiłki. Nie trzeba zabierać ze sobą ani naczyń, ani sztućców. Zwykle żaglówki dysponują niewielkim chemicznym WC, jednak rzadko jest ono używane przez załogę. Problemem jest przede wszystkim cienka ścianka oddzielająca to miejsce od reszty pokładu. Warto zaopatrzyć się też w toaletę turystyczną, którą możemy ustawić w ustronnym miejscu, kiedy zacumujemy.

Jak to jest z tą pogodą?

Warto pamiętać, że nawet w środku lata na wodzie potrafi być bardzo chłodno. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubrania, zakryte, nieprzemakalne buty oraz kurtę, przydaję się nawet szalik

Gadżety

Ten temat zależy już tylko od naszej wolnej woli. Możemy zaopatrzyć się w profesjonalne sprzęty żeglarskie, ale one sporo kosztują. Na pierwszy kilkudniowy wyjazd przyda się przede wszystkim nieprzemakalna torebka na telefon, ładowarka samochodowa i power bank. Niestety, XXI wiek ma swoje prawa, a telefon na wodzie może nam czasami uratować życie.

Podsumowując:
- ciepłe ubrania
- toaleta turystyczna
- ciepłe ubrania
- kurtka przeciwdeszczowa
- nieprzemakalna torba na telefon
- ładowarka samochodowa
- power bank

Bielizna termoaktywna - niezbędna przez cały rok

koszulki termoaktywne

 

Każda osoba, która poważnie myśli o uprawianiu sportu musi posiadać odpowiedni do tego celu strój. Obecnie sportowa odzież to nie tylko dresy, legginsy czy bawełniana koszulka, ale też odzież i bielizna termoaktywna.

Czym jest odzież termoaktywna?

Są to ubrania i bielizna, które chronią różne partie ciała przed wyziębieniem, a jednocześnie ułatwiają ruchy. Jest to odzież wykonana ze specjalnych materiałów, które doskonale przepuszczają powietrze i pozwalają skórze oddychać. Koszulki termoaktywne ułatwiają uprawianie sportu i pomagają osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Zapewniają ona skuteczną ochronę przed zimnem oraz odprowadzają wilgoć ciała na zewnątrz, dzięki czemu skóra może bez przeszkód oddychać (bez obaw o nadmierne wychłodzenie czy spocenie się). Odzież termoaktywna jest zazwyczaj bezszwowa, nie krępuje ruchów i jest bardzo wygodna.

Bielizna termoaktywna na każdą porę roku

Jest ona niezastąpiona zimą, bo stanowi doskonałą warstwę izolacyjną i umożliwia jednocześnie przepływ powietrza. Sprawdza się więc u narciarzy czy osób wspinających się w górach. Natomiast latem tego rodzaju bielizna sprawdza się szczególnie w czasie dużego wysiłku fizycznego: w czasie biegania, jazdy na rowerze czy wspinaczki górskiej z trudnymi podejściami. Odprowadza wtedy ona aktywnie pot od skóry, natomiast w czasie przestojów ochrania sportowca przed tak zwanym mokrym kompresem. Jak więc widać, można jej używać dosłownie przez okrągły rok.

Nowsze wpisy → Home ← Starsze wpisy

Warning: Unknown: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in Unknown on line 0

Warning: Unknown: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in Unknown on line 0

Fatal error: Unknown: Failed opening required '/home/php55.php' (include_path='.:/usr/local/php-55/lib/php') in Unknown on line 0