undefined

 

Żeglowanie cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Wolność, woda, odrobina adrenaliny i wypoczynek na łonie natury. Zapaleni żeglarze korzystają często z luksusowych żaglówek, które na swoim wyposażeniu mają już wiele podstawowych elementów. Jeżeli jednak dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem, warto do takiego wyjazdu dobrze się przygotować.

Jak wygląda życie na jachcie?

Miejsce jakim dysponujemy jest niewielkie i tak stworzone, aby pomieścić jak największą ilość ludzi. Do dyspozycji załogi jest zwykle kuchenka gazowa na której możemy spokojnie przygotować sobie podstawowe posiłki. Nie trzeba zabierać ze sobą ani naczyń, ani sztućców. Zwykle żaglówki dysponują niewielkim chemicznym WC, jednak rzadko jest ono używane przez załogę. Problemem jest przede wszystkim cienka ścianka oddzielająca to miejsce od reszty pokładu. Warto zaopatrzyć się też w toaletę turystyczną, którą możemy ustawić w ustronnym miejscu, kiedy zacumujemy.

Jak to jest z tą pogodą?

Warto pamiętać, że nawet w środku lata na wodzie potrafi być bardzo chłodno. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubrania, zakryte, nieprzemakalne buty oraz kurtę, przydaję się nawet szalik

Gadżety

Ten temat zależy już tylko od naszej wolnej woli. Możemy zaopatrzyć się w profesjonalne sprzęty żeglarskie, ale one sporo kosztują. Na pierwszy kilkudniowy wyjazd przyda się przede wszystkim nieprzemakalna torebka na telefon, ładowarka samochodowa i power bank. Niestety, XXI wiek ma swoje prawa, a telefon na wodzie może nam czasami uratować życie.

Podsumowując:
- ciepłe ubrania
- toaleta turystyczna
- ciepłe ubrania
- kurtka przeciwdeszczowa
- nieprzemakalna torba na telefon
- ładowarka samochodowa
- power bank