undefinedWiadomo nie od dziś, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czy tam samo jest w przypadku amortyzatorów do rowerów?
Na rynku części do rowerów można znaleźć wiele przykładów amortyzatorów, które nie obciążą naszego budżetu, ich jakość jednak nie pozostawia wiele do życzenia - musimy się z tym liczyć, kiedy decydujemy się na ich zakup. Natomiast amortyzatory rowerowe znanych producentów, które nie oszukujmy się, są znacznie droższe, w większości przypadków są naprawdę świetnie wykonane i charakteryzują się dużą wytrzymałością i jakością.

Możemy być pewni, że kupując je nie zostaniemy narażeni na utratę zdrowia.
Kiedy szukamy odpowiedniego amortyzatora, warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego rodzaju amortyzacji potrzebujemy, by móc cieszyć się z jazdy. Jeżeli jeździmy tylko i wyłącznie po mieście, czyli po chodnikach i drogach rowerowych, amortyzator do roweru będzie raczej nam przeszkadzał, ponieważ przeciętnie waży on ponad dwa kilogramy. Jeśli jednak jesteśmy przekonani, że musimy go kupić, producent często podaje dane, które ułatwią nam wybór odpowiedniego.
Jeżeli jednak nadal mamy pytania, nie jesteśmy pewni, czy konkretny wybór będzie tym dobrym, najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się o pomoc do fachowca w zaufanym sklepie z rowerami.