koszulki termoaktywne

 

Każda osoba, która poważnie myśli o uprawianiu sportu musi posiadać odpowiedni do tego celu strój. Obecnie sportowa odzież to nie tylko dresy, legginsy czy bawełniana koszulka, ale też odzież i bielizna termoaktywna.

Czym jest odzież termoaktywna?

Są to ubrania i bielizna, które chronią różne partie ciała przed wyziębieniem, a jednocześnie ułatwiają ruchy. Jest to odzież wykonana ze specjalnych materiałów, które doskonale przepuszczają powietrze i pozwalają skórze oddychać. Koszulki termoaktywne ułatwiają uprawianie sportu i pomagają osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Zapewniają ona skuteczną ochronę przed zimnem oraz odprowadzają wilgoć ciała na zewnątrz, dzięki czemu skóra może bez przeszkód oddychać (bez obaw o nadmierne wychłodzenie czy spocenie się). Odzież termoaktywna jest zazwyczaj bezszwowa, nie krępuje ruchów i jest bardzo wygodna.

Bielizna termoaktywna na każdą porę roku

Jest ona niezastąpiona zimą, bo stanowi doskonałą warstwę izolacyjną i umożliwia jednocześnie przepływ powietrza. Sprawdza się więc u narciarzy czy osób wspinających się w górach. Natomiast latem tego rodzaju bielizna sprawdza się szczególnie w czasie dużego wysiłku fizycznego: w czasie biegania, jazdy na rowerze czy wspinaczki górskiej z trudnymi podejściami. Odprowadza wtedy ona aktywnie pot od skóry, natomiast w czasie przestojów ochrania sportowca przed tak zwanym mokrym kompresem. Jak więc widać, można jej używać dosłownie przez okrągły rok.