undefinedNawet rower, który poddawany jest bardzo skrupulatnej pielęgnacji, z upływem czasu wymagać będzie nieco więcej uwagi i troski. Wymiana części rowerowych lub ich naprawa może odbywać się w autoryzowanym warsztacie lub też na własną rękę. Jakakolwiek opcja zostanie wybrana, warto wiedzieć, że wg prawa unijnego, rowery poddawane serwisowi nieautoryzowanemu nie są zwolnione z gwarancji. A wiele firm, chcąc zachować konkurencyjność dla warsztatów rowerowych, oferuje nawet darmowe serwisowanie po upływie okresu gwarancyjnego.


Firmy rowerowe świadczą usługi zarówno konserwacji, naprawy, jak i wymiany części rowerowych, które uległy uszkodzeniu lub nie mogą już zostać naprawione.


Do właściciela roweru ostatecznie należy wybór, czy części rowerowe będzie wymieniać samodzielnie, w "koleżeńskim" warsztacie, czy też odda go do autoryzowanego serwisu. Każda z tych opcji ma swoje zarówno plusy, jak i minusy.


W przypadku, gdy właściciel samodzielnie wybiera części, musi posiadać odpowiednią wiedzę, zarówno o budowie roweru, jak i częściach rowerowych. Zapewne nie raz może on trafić na okazję zakupu lepszej części w korzystniejszej cenie.


Korzystanie z usług autoryzowanego serwisu, pozwala nie martwić się o jakość części, gdyż są one idealnie dopasowane do roweru, i mają za zadanie funkcjonować w sposób dobry i oczywiście, jak najbardziej trwały. Jednak czas oczekiwania na rower - który oddaje się do naprawy - może nierzadko się przedłużyć.