undefinedSłońce i dobra pogoda zachęcają do wyjścia z domu, chwycenia rolek, wyciągnięcia roweru i spędzenia czasu na zewnątrz. Wielu z nas ma jednak opory przed zakupem sprzętu ze względu na jego cenę. Czy uprawianie sportu rzeczywiście musi być drogie?Promocje rowerowe czy obniżki cen być może przekonają nas, że niekoniecznie.

Akcesoria i sprzęt będą się oczywiście różniły pomiędzy różnymi dyscyplinami. Zacznijmy od popularnego biegania. Będzie ono od nas wymagało zakupu odpowiednie obuwia i ubrań, a czasem też słuchawek czy opaski na smartfona. O ile na butach nie warto oszczędzać, ponieważ dzięki nim możemy oszczędzić sobie kontuzji, o tyle poza tym wydatkiem rzędu 200-400zł, nie musimy wcale przeznaczać fortuny na odzież sportową. We wszystko możemy zaopatrzyć się na wyprzedażach kilka razy w roku. Tak więc mimo, iż początkowe wydatki mogą się wydawać spore, tak naprawdę jest to tylko początkowe wrażenie.

Jak sprawa ma się z popularnymi rowerami? Przedział cenowy jest tutaj dość szeroki. Jednoślad możemy kupić już za ok. 600-700zł, ale większość z nas decyduje się na wydanie od 1500 do 2500zł. Wiele zależy tutaj od kondycji roweru: używane będą znacznie tańsze, co wcale nie musi oznaczać złej kondycji technicznej. Ceny mogą się również różnić ze względu na typ roweru. Kiedy najlepiej zaopatrzyć się w sprzęt? Na największe promocje rowerowe możemy trafić na przełomie grudnia i stycznia, kiedy to sklepy obniżają ceny o 10 - 30%.