undefinedRowery górskie stanowią propozycję dla osób, które preferują pokonywanie trudniejszych odcinków oraz bardziej ekstremalnych tras. Wyboiste tereny i nieutwardzone szlaki nie są przeszkodą w przypadku posiadania górskiego roweru. Ważne jest jednak, żeby był on odpowiednio dobrany, gdyż tylko wtedy spełni swoją funkcję.

Konstrukcyjne aspekty górskich rowerów

Rowery górskie z uwagi na swoją docelową funkcjonalność muszą być stworzone z wysokiej jakości surowców, cechujących się odpornością na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki zewnętrzne.

Istotnym elementem tych rowerów jest rama, która w modelach górskich jest masywniejsza, dzięki czemu staje się bardziej wytrzymała, co w odniesieniu do niejednokrotnie kamienistych tras wydaje się nieodzowne.

Koła rowerów górskich także dostosowane są do rodzaju pokonywanej trasy - są grubsze, dzięki czemu w bezpieczny sposób przemieszczają się po różnych podłożach, zapewniając jednocześnie optymalną amortyzację podczas jazdy.

Kierownica w omawianych rowerach ustawiona jest w sposób, który zapewnia komfort jazdy oraz prawidłową postawę kręgosłupa, wpływając jednocześnie na możliwość płynnego kontrolowania kierunku ruchu.

Estetyka rowerów górskich
Nie sposób nie wspomnieć o wizualnych aspektach rowerów - każdy model powinien bowiem stanowić odzwierciedlenie charakteru oraz preferencji użytkownika, stając się jego wizytówką. Jazda na rowerze odpowiadającym estetycznym potrzebom stanie się bowiem przyjemnością, przynoszącą sporo satysfakcji.