undefined

Nawet bardzo ostrożna jazda na dwóch kółkach może skończyć się wywrotką. Wystarczy chwila nieuwagi, dziura w asfalcie czy niefrasobliwość innego rowerzysty i wypadek gwarantowany. Podczas bezpośredniego upadku na twarde podłoże najbardziej narażona jest głowa rowerzysty, dlatego warto w sposób szczególny zadbać o jej bezpieczeństwo.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie ma co dyskutować nad tym, czy jeździć w kasku czy bez. Każdy, komu zależy na własnym zdrowiu i bezpieczeństwie bezwzględnie powinien używać kasku rowerowego i to w każdych okolicznościach - nawet podczas wyjazdu do sklepu, nie mówiąc już o dłuższych wyprawach rowerowych.

Jaki kask wybrać?

Aby kaski rowerowe mogły spełniać swoje założenia powinien być idealnie dopasowany. Warto w tym przypadku wziąć pod uwagę zarówno rozmiar produktu jak i jego kształt. Nie bez znaczenia jest także wygoda użytkowania. Większość kasków produkowanych obecnie posiada miękką wyściółkę, co sprawia, że są one bardzo wygodne i nigdzie nie uwierają.

Nowy czy używany sprzęt?

Zakup kasku na rower to stosunkowo nieduży wydatek, dlatego lepiej jest zdecydować się na nowy sprzęt. Nigdy nie ma bowiem stu procentowej pewności, czy kask nie był wypadkowy. Nawet jeżeli na przysłowiowe oko wygląda on bez zarzutu, to może okazać się, że posiada wewnętrzne uszkodzenia, które znacznie osłabiły jego konstrukcję, a to może ostatecznie zadecydować o tym, jak zakończy się upadek z roweru.