Kompletując zestaw przydatny na wycieczki rowerowe, musimy przede wszystkim wybrać odpowiednią koszulkę, spodenki i buty rowerowe. Na chłodniejsze dni przyda się również specjalna kurtka rowerowa. Właściwie dobrana odzież rowerowa zapewni idealny komfort jazdy.

Zalety odzieży rowerowej

- jest właściwie dopasowana;
- obcisła, ale nie krępuje ruchów;
- zwiększa wygodę i zapewnia odpowiednią termoregulację;
- odprowadza wilgoć;
- o działaniu bakteriostatycznym;
- odporna na zabrudzenia.

Odzież rowerowa - na co zwrócić uwagę?

Odzież rowerowa  powinna się cechować wysoką jakością wykonania i najlepiej być wykonana z materiałów z domieszką elastyny, dająca wrażenie tak zwanej "drugiej skóry". Najlepiej jeśli szwy są ukryte i poprowadzone wewnątrz. Przydatne są również elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo podczas jazdy.

Wśród odzieży rowerowej wartej uwagi można wymienić:

Dobrze jeśli koszulka kolarska ma kieszonkę na plecach zapinaną na zamek, w której można schować na przykład telefon czy kurtkę przeciwdeszczową. Dobrze jeśli koszulka posiada podgumowany spód, który zapewnia lepsze przyleganie i zapobiega jej podwijaniu się. Warto zwrócić uwagę czy zamek koszulki nie ociera brody.

Spodenki na rower mogą posiadać wkładkę zapobiegającą otarciom. A model z szelkami zapewnia utrzymanie spodenek na właściwym miejscu, zwiększając komfort jazdy.

Kurtka rowerowa powinna być lekka, przeciwdeszczowa i chroniąca od wiatru. Najlepiej z krótszym przodem a dłuższym tyłem. Z kolei model butów rowerowych należy dobrać do rodzaju preferowanej jazdy.