Gdy tylko zacznie się sezon rowerowy, cała masa ludzi wsiądzie na swoje wyjątkowe rowery i zacznie swoją nową przygodę. Jazda na rowerze jest na tyle przyjemna, że każdy powinien co roku do niej powracać i przekonać się, że w ten sposób nie tylko można poprawić swoją kondycję, lecz także można świetnie się bawić.

Przygotuj sięundefined

Po całej zimie wsiąść na rower nie będzie wcale tak łatwo i nie chodzi tu o to, że nagle nasza kondycja zaniknie i przejechanie kilkudziesięciu kilometrów będzie sprawiać nam problemy. Tu bardziej chodzi o to, że nasz rower musimy przygotować na ten nowy sezon.

Oczywiście do etapu przygotowawczego musimy zaliczyć takie działania, jak czyszczenie naszego roweru. Bardzo ważne jest, aby wyczyścić każdą część, nie musimy się martwić, że z któregoś miejsca zmyjemy na przykład potrzebny tam smar, bo taki lepiej jest tam położyć świeży. Wyczyszczony rower nie tylko wygląda lepiej i nie brudzi nas, lecz także wolniej będzie się korodował, czy możemy łatwiej zauważyć w nim jakieś usterki.

Czas na naprawy

Oczywiście zarówno po zimie, jak i w czasie naszej rowerowej przygody, z naszym rowerem mogą dziać się różne dziwne rzeczy, to znaczy coś może się zepsuć, coś może być niedokręcone i tak dalej. Jednak nie musimy się tym martwić. Wystarczą nam podstawowe narzędzia rowerowe, aby zapobiec wszelkim usterkom w naszym rowerze. Do takich narzędzi będą należały klucze imbusowe, śrubokręty, mały młotek, pompka, kombinerki i obcinacz, nóż i smary i oleje i w sumie z taki zestawem narzędzi rowerowych przeżyjemy każdą niedogodność, jaka nas spotka.