Jazda rowerowa w ostatnich latach staje się coraz bardziej modna. Wielu mieszkańców europejskich miast odkryło już zalety poruszania się po mieście na rowerze. I nikogo tam już nie dziwi wygląd eleganckich pań w sukienkach czy równie eleganckich panów w garniturach, którzy poruszają się po mieście rowerem.

undefined

Również w Polsce ta moda zaczyna być widoczna na ulicach miast. Głównie większych, bo nie da się ukryć, że w małych miastach i na polskich wsiach poruszanie się za pomocą roweru jest rzeczą tak powszechną, że raczej nikt się nad nią nie zastanawia w jakiś głębszy sposób.

Rower na dłuższe wypady

Nie da się ukryć, że można mieć jeden rower i korzystać z niego we wszelaki sposób. Jednak jeżeli człowiek nie porusza się rowerem po mieście, rower służy mu wyłącznie do większych i dłuższych wycieczek - najlepiej w takich warunkach postawić na rower trekkingowy. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta - po prostu rowery trekkingowe w swojej istocie stworzone są właśnie do dłuższych i bardziej wymagających wycieczek, a więc stanowią prawdziwą gratkę dla amatorów weekendowych czy wakacyjnych wypraw rowerowych. W końcu nie od dziś wiadomo, że udana wycieczka to wycieczka, która należy do tych komfortowych.