undefinedLiczniki rowerowe to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym rowerzysta może ocenić jakie postępy czyni na bieżąco i jak daleko posunęły się jego możliwości. Jest to akcesorium, które zdecydowanie pozwala amatorom określać trasy, które bez problemu dadzą radę pokonać, a dla zawodowców ustalić czy koniec treningu jest w tym momencie stosowny. Mamy do wyboru kilka rodzajów urządzeń i w zależności od potrzeb dobierzemy odpowiedni.

Rodzaje liczników rowerowych

To akcesorium rowerowe znajdziemy na rynku w kilku rodzajach. Dla amatorów najlepiej sprawdzi się licznik z funkcjami podstawowymi, który mierzy pokonaną odległość. Jest to dla osób początkujących funkcja wystarczająca. Jeśli chodzi o zawodowców to najlepiej sprawdzą się liczniki rowerowe bardziej rozbudowane. Posiadają oni zaawansowane funkcje takie jak mierzenie odległości, miernik pulsu czy spalonych podczas jazdy kalorii. Dla osób odchudzających się jest to szczególnie cenna opcja.
Na runku są także dostępne takie liczniki (sprawdź na dobrerowery.pl), które pozwalają na podłączenie do komputera, gdzie dokładnie widzimy nasze postępy i wszystkie inne potrzebne informacje. Są to już mini komputerki rowerowe i dla osób, które zawodowo zajmują się kolarstwem jest to najbardziej trafiona opcja. Liczników rowerowych jest na rynku sporo i każdy wybierze dla siebie odpowiedni, który spełni wymogi nie tylko wizualne, ale także sprosta wymaganiom funkcjonalności nawet najbardziej wymagających osób.