Słoneczko, powiew wiatru, a do tego zachęcające okoliczności przyrody, to scenariusz, na który pokusiłby się chyba każdy. Pomóc w jego realizacji mogą z pewnością rowery trekkingowe od DobreRowery.pl. To urządzenia, które nadają się nie tylko pod czas długich tras, ale i codziennego użytkowania.

Czym są rowery trekkingowe?

To po prostu nieco bardziej przebojowa wersja zwyczajnych rowerów. Jedyne, co odróżnia je od reszty to fakt, że nadają się do jazdy na każdej powierzchni i nie ma znaczenia czy jej profil jest płaski, czy bardziej stromy.

Zalety rowerów trekkingowychundefined

Ten sprzęt posiada wygodne siodełko, które można regulować w zależności od własnych potrzeb i upodobań. Dzięki temu siedzenie na nim nie będzie torturą, a nogi same będą rwać się do pedałowania. Powyższy typ rowerów jest też bardzo zwinny i mało kłopotliwy w obsłudze. Poza tym posiada szereg udogodnień takich jak: bagażnik z opcją montażu sakw czy saszetek oraz błotnik i amortyzację, która zapobiega nadmiernym wstrząsom podczas jazdy.

Czy męskie i damskie rowery trekkingowe różnią się między sobą?

Owszem. A największe różnice dotyczą ich ciężaru. Męskie rowery trekkingowe są o wiele cięższe od ich wersji kobiecej. Poza tym mają węższe siodełko i ramę umiejscowioną nieco wyżej. Poza tym komfort z jazdy nimi jest praktycznie taki sam dla obu płci. A drobne różnice w ich prowadzeniu wynikają raczej z indywidualnych cech rowerzystów niż z ustawień fabrycznych.