undefinedDzieciństwo rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest prawo do zabawy. Co prawda do dobrej zabawy niepotrzebne są tak naprawdę żadne przedmioty, ale nie ukrywajmy — zabawki ją ułatwiają. Obecnie dzieci mają ich za dużo i wielu rodziców zastanawia się, które są tak naprawdę niezbędne. Wiele zależy od dziecka — co lubi, czym się interesuje, czy bawi się samo, czy też z rodzicami lub rówieśnikami.

Zabawki, które każde dziecko powinno mieć:
- miś lub lalka. Jedną z najczęstszych zabaw dzieci jest ta w naśladowanie rodziców. Do tego przydaje się coś, co będzie "dzieckiem" - w tej roli dobrze sprawdzają się wszelkie pluszaki i lalki. Mogą one też stać się najlepszymi przyjaciółmi dzieci i ich pocieszycielami. Ważne jest to, by dziecko nie miało ich za dużo.

- rower. To przede wszystkim środek transportu, ale rower dla dziecka to także narzędzie terapeutyczne wspierające prawidłową pracę mózgu, budującą pewność siebie i tężyznę fizyczną. Rowerki dla dzieci są odpowiednim prezentem nawet już dla niespełna dwuletnich dzieci — świetnie sobie one dają radę na rowerku biegowym.

-klocki. Nie ma chyba zabawki, która działa bardziej ogólnorozwojowo niż klocki. Jest to także zabawka na lata — mogą się nimi bawić już roczne maluchy, a chętnie sięgną po nie nawet gimnazjaliści.

-kredki. Przydadzą się dziecku w każdym wieku. Mają same zalety -Potrafią zapewnić rozrywkę na długie godziny, ćwiczą motorykę małą i rozwijają kreatywność.