undefinedModa na jazdę na rowerze z roku na rok przybiera na sile. Widać to nie tylko po stale rosnącej infrastrukturze rowerowej ale również po ilości sprzedawanych co roku rowerów. Co ważne, wraz ze wzrostem zainteresowania tą formą aktywnego wypoczynku, rośnie też świadomość klientów na temat sprzętu, w jaki warto zainwestować. Jeszcze do niedawna największą popularnością cieszyły się tanie rowery dostępne w popularnych marketach. Obecnie coraz więcej osób przedkłada jakoś sprzętu nad jego cenę.

Rower miejski czy trekkingowy?
Kupując rower należy zadać sobie przede wszystkim pytanie, do czego będzie on wykorzystywany. Czy ma służyć jedynie jako środek transportu po mieście (w tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest lekki rower miejski bez zbędnego dodatkowego osprzętu) czy ma być to rower przeznaczony do bardziej wyczynowej jazdy lub dłuższych eskapad w trudnym terenie.

Rower trekkingowy - wytrzymałość i elegancja w jednym
Dobrym rozwiązaniem pośrednim jest rower trekkingowy unibike expedition. Jest to produkt, który doskonale nadaje się do poruszania po mieście, jednak najlepiej jego właściwości uwidaczniają się podczas jazdy terenowej. Użytkownicy tego sprzętu zadowoleni będą również z jazdy po szosie, co prawda nie osiągnie takich wyników jak szosówka, jednak dla amatora nadaje się wyśmienicie.