undefinedJesień i zima, czyli niski sezon jeżeli chodzi o turystykę rowerową, to najlepszy czas do tego, aby zastanowić się nad doborem sprzętu. Część sklepów rowerowych organizuje wówczas liczne wyprzedaże starszych modeli, dzięki czemu, dobrej jakości sprzęt można nabyć w bardzo okazyjnej cenie. Zanim jednak zostanie podjęta decyzja co do wyboru konkretnego produktu, należy zastanowić się nad tym, jakimi kryteriami oceny warto się kierować.

Cena, jakość i dostosowanie

Nie ma co ukrywać, w przypadku planowania wycieczki na dłuższym dystansie, z pełnym ekwipunkiem zapakowanym w sakwy rowerowe, jedynym rozsądnym wyborem wydaje się być rower turystyczny. Nawet najlepszy rower szosowy czy miejski nie sprawdzi się w przypadku konieczności przejechania wielu kilometrów z dużym obciążeniem. Wybierając rower turystyczny warto kierować się renomą producenta, solidnością zastosowanych rozwiązań, wytrzymałością ramy oraz wielkością samego roweru.

Obowiązkowe wyposażenie

Rowery turystyczne, aby jazda na nich była bezpieczna i wygodna, powinny posiadać odpowiednie wyposażenie. Najczęściej jest ono w komplecie z nowym rowerem, jednak należy zwrócić uwagę na to czy są wszystkie niezbędne elementy, takie jak na przykład komplet oświetlenia, dzwonek, solidny bagażnik rowerowy dostosowany do mocowania sakw różnych producentów, a także nóżka umożliwiająca postawienie roweru nawet w sytuacji, gdy ten będzie mocno obciążony.