undefinedDla laika, który niespecjalnie interesuje się rynkiem rowerowym i w ogóle jazdą na rowerze, każdy z typów i modeli będzie z grubsza podobny. Dopiero bliższe przyjrzenie się konkretnemu egzemplarzowi pozwoli na dostrzeżenie zasadniczych różnic. I to właśnie człowiek, który nie ma nic wspólnego z rowerami mógłby najwięcej powiedzieć o szczególnej popularności pewnego typu rowerów.

Połączenie modeli

Szybki rzut oka na pierwszą z brzegu ścieżkę rowerową powoduje zauważenie występowania na niej większej ilości jednego typu rowerów. Jest nim oczywiście rower trekkingowy, który posiada już co drugi rowerzysta w mieści, a ta liczba stale się zwiększa.
Rowery trekkingowe dla laika są połączeniem dwóch innych typów rower:

- górskiego - ze względu na bardzo dobrą amortyzacje, bieżnika na oponie i mocnych hamulców
- kolarskiego - z powodu bardzo dużych kół, cienkich opon i wysokich przełożeń biegów

Dodatkowo rower trekkingowy fabrycznie wyposażony jest w bagażnik, oświetlenie i wygodne siodełko.

Rower uniwersalny

Wszystkie te cechy sprawiają, że rower trekkingowy jest najbardziej uniwersalnym rowerem na rynku, a takiego właśnie szuka przeciętny klient. Dla zwykłego rowerzysty liczy się to, aby jego rower był w stanie dowieźć go bezpiecznie i szybko do pracy, ale także zapewnił dużo zabawy i komfortu na dłuższych, weekendowych wycieczkach. Zarówno kolarzówka, jak i rower górski nie są w stanie tego zrobić. Rower trekkingowy w tym celu został właśnie stworzony.